שיווק באינסטגרם לעסקים: איך להגדיל מעורבות בעמוד בשנת 2021? 5 טיפים מנצחים!

אם אתם משווקים את העסק שלכם באינסטגרם, בטח יצא לכם לשמוע כבר כמה וכמה כמה שמעורבות בעמוד חשובה יותר מהכל! אז מה זה בכלל מעורבות? זו המידה שעמודים אחרים מתקשרים עם העמוד שלנו. ולא, הלייקים הם מזמן כבר לא המדד החשוב – אנחנו מתייחסים פה לכמה הודעות אנחנו מקבלים, כמה אנשים שמרו תוכן שלנו. כמה פעולות בכללי אנשים עשו עם העמוד שלנו.

למה זה חשוב? בתור התחלה, עוקבים שמעורבים עם העמוד שלנו הם עוקבים שאכפת להם מאיתנו. שזה כבר מספיק כיף, לא? ודבר שני, כל האינטראקציות הללו עם העמוד שלנו מאותתות לאלגוריתם שהתוכן שלנו מעניין! ותזכרו שכל מה שאינסטגרם והאלגוריתם שלו רוצים זה להציג למשתמשים תוכן שמעניין אותם. אז ברגע שאותתו לאלגוריתם שלנו שהתוכן שלנו מעניין – הוא ידאג כבר להפיץ את התוכן שלנו לאנשים נוספים.

  • זו הזדמנות לציין שיש לנו קורס חינמי בנושא אינטסגרם למתחילים שאנחנו מסבירות בו יותר לעומק את העניין הזה עם האלגוריתם. מוזמנים להרשם בלינק!

אז מה אפשר לעשות כדי לעודד יותר מעורבות בעמוד אינסטגרם? אלה 5 הטיפים שלנו:

1. צרו פוסטים שקל להגיב עליהם.

כתבו תוכן עם המחשבה – האם הייתי מגיב/ה עליו? אם התשובה היא לא, נסו לחדד לעצמם מה היה גורם לכם להגיב. אם הייתה פה שאלה מכווינה? אם זה היה תוכן שמתאים לתייג עליו חברים?

2. צרו פוסטים שהקהל שלכם ירצה לשמור.

שמירת פוסט הוא אחד הדברים הכי משמחים שהקהל שלכם יכול לעשות! צרו פוסטים שהקהל שלכם ירצה לשמור על מנת להסתכל עליהם מאוחר יותר. פוסטים מסוג קרוסלה עם טיפים, או סרטון יכולים להיות פוסטים שהעוקבים שלכם ירצו לשמור לאחר כך – כשיהיה להם זמן למשל לצפות בסרטון או כשיתפנו להשתמש במדריך שלכם.

כשיוצרים תוכן מתוך מטרה שהקהל ישמור אותו, צריך לחשוב על מה חשוב לקהל שלכם ובמה הוא ימצא ערך. זה יכול להיות כל דבר, החל מאינפוגרפיקה וכלה בממים או ציטוטים מצחיקים שאתם יודעים שהקהל שלכם יתחבר אליהם.

3. השתמשו בסטיקרים מעודדי מעורבות בסטוריז!

השתמשו בפיצ'רים בסטורי כמו סקר בו העוקבים שלכם צריכים להשיב מה הם מעדיפים; או קוויז עם תשובה נכונה אחת שהעוקבים צריכים לגלות. הרבה פעמים גם מי שבדרך כלל אולי לא באינטראקציה איתכם ישתתף בפעילויות כאלה – מתוך סקרנות או מתוך רצון להביע דעה 🕵️‍♀️

4. צרו בעצמכם אינטראקציה.

אל תשבו ותחכו שיגיבו לכם ויאהבו את הפוסטים שלכם – אנחנו ברשת חברתית וגם לכם יש צד בתקשורת 🙂 תגיבו לאחרים בפוסטים, תגיבו בסטורי. זה לא המקום להיות סנובים, גם אם זה לפעמים מרגיש ככה 😅

5. הניעו לפעולה!

פשוט תגידו לקהל מה אתם רוצים שהוא יעשה. אתם רוצים שישלחו הודעה? רוצים שיגיבו לכם על הפוסט? תנחו אותם! הניעו אותם לפעול! כמו למשל: אם המאמר הזה עזר לך ותרצי/ה שנכתוב עוד מאמרים בסגנון, תגיב/י כאן למטה!

מקוות שזה עזר לכם ותגשו מהם ליישם את הטיפים האלה! וברצינות, מחכות לתגובות שלכם כדי לדעת על מה תרצו שנכתוב בפעם הבאה.

Leave A Reply