פתיחת דף עסקי בפייסבוק בשנת 2019 – צעד אחר צעד

השנה היא 2019 – כבר ברור לכולם שעמודים עסקיים ברשתות החברתיות הם מאסט! לא בטוחים איך להתחיל? הכנו לכם מדריך זריז להקמת עמוד פייסבוק לעסקים. בהצלחה!

כבר אין צורך לשכנע ולהסביר את החשיבות של נוכחות ברשתות החברתיות. אלה פשוט עובדות פשוטות: הלקוחות שלכם נמצאים ברשת החברתית. הם מחפשים שם הם הבגדים שהם רוצים לקנות. הם מחפשים שם קוסמטיקאית. הם מחפשים שם את החופשה הבאה. במצב כזה, אם אתם לא נמצאים ברשת, כאילו הכרזתם על עצמכם שאתם מחוץ לתחרות. מי שלא שם לא קיים.

מי שיודע להשתמש כראוי ברשתות החברתיות יכול לקבל כרטיס ביקור עם חשיפה כמעט בלתי מוגבלת ובחינם! העמודים שלכם ברשתות החברתיות נותנים ללקוח את התחושה שהוא מכיר אתכם ואת העסק שלכם – מה שעשוי להגביר את הנאמנות מצידו ואת הסיכויים שהוא ימליץ עליכם לאחרים – שכן כרטיס הביקור שלכם זמין עבורו בכל רגע.

יש עוד המון סיבות למה אתם חייבים עמוד עסקי ברשתות החברתיות. אם אתם לא מאמינים לנו אתם מוזמנים להתקשר ונמשיך לפרט לכם. כרגע נעבור לעיקר – מוכנים להקים עמוד פייסבוק עסקי? אתם יכולים לעשות את זה עכשיו, בשלושה שלבים פשוטים.

שלב ראשון: הקמת עמוד

הכנסו לקישור שמוביל לפתיחת עמוד פייסבוק: https://www.facebook.com/pages/create.php לקישור הזה אתם יכולים להגיע גם בלחיצה על הכפתור "צור"/"צרי" בתפריט העליון באתר. תפתח רשימה של פונקציות שניתן ליצור: דף, מודעה, קבוצה ועוד. בחרו באופציה 'דף':

לאחר מכן תבחרו בין שני סוגים של דפים: עסק או מותג; קהילה או דמות ציבורית.המדריך הנוכחי מתייחס לדף לעסקים ולמותגים ולכן נבחר באופציה הזו.

בשלב הבא תתבקשו לבחור שם לדף ולסווג אותו לקטגוריה מתאימה. בעבר הקטגוריות היו מאוד מוגבלות ומצומצמות – היום יש מגוון עצום של קטגוריות וניתן לסווג את הדף באופן מאוד ספציפי! פשוט תתחילו להקליד קטגוריה שנראית לכם הכי מתאימה ויעלו כל האופציות האפשריות.

לאחר שהזנתם את שם העמוד ובחרתם את הקטגוריה המתאימה לדף, תתבקשו להקליד כתובת לעסק. זו דרישה חדשה של פייסבוק, והיא לא בהכרח מתאימה לכל העסקים (כמונו למשל שעובדות מכל מקום) – אבל זו הפכה להיות דרישת חובה. בכל מקרה, כמו שאתם יכולים לראות בדוגמה – אפשר בגדול להמציא כתובת. וכמובן שאם כתובת לא רלוונטית לעסק שלכם – תסמנו למטה "אל תציגו את הכתובת שלי".

שלב שני: מיתוג

מיד עם הקמת העמוד, פייסבוק יעבירו אתכם באופן אוטומטי שלב בו תעלו תמונת פרופיל ואחריו תמונת הקאבר. תמונת הפרופיל היא על פי רוב תהיה הלוגו, לעיתים עם התאמות מסוימות לפלטפורמה לבחירתכם. בכל מקרה, תמונת הפרופיל היא זו תשמש כסמל החזותי הראשי של הדף, והיא זו שמופיעה בתוצאות חיפוש. הגודל המומלץ לתמונת פרופיל הוא 180×180 פיקסלים. תמונת הקאבר היא התמונה האופקית הגדולה בחלק העליון של דף הפייסבוק. בדרך כלל זו תמונה ממותגת עם סלוגן. אנחנו מעדיפות תמונה נקייה שמשתלבת בצבעים עם תמונת הפרופיל. בכל מקרה, הגודל הרשמי לתמונת קאבר הוא 851×315 פיקסלים.
אחרי שתעלו את שתי התמונות (או תבחרו לדלג על שני השלבים )תועברו לדף הפייסבוק שפתחתם! לפני שממשיכים לשלב הבא, אנחנו מציעות להכנס להגדרות העמוד ואחר כך לנראות של הדף – ולבטל את הפרסום של הדף על שהכל יהיה מוכן!

שלב שלישי: מילוי הדף בתוכן

לפני שנפרסם את העמוד אנחנו צריכים להכין תוכן! בשלב הזה תצטרכו להחליט איזה סוג של תכנים תרצו לשתף בעמוד. טקסטים? סרטונים? מה יהיו עוגני התוכן שלכם?הפוסטים הראשונים בדף הם אלה שהכי קשה ליצור. יכול להיות שאתם עדיין לא יודעים מי בדיוק הקהל של המותג שלכם, או שדווקא אתם עסק ותיק אבל לא יודעים מי צפוי להיות הקהל שלכם ברשתות חברתיות. לפעמים יש תחושה שהפוסטים הראשונים יקבעו את הסגנון שלכם בעמוד ובגלל זה לוקח הרבה זמן להחליט מה לכתוב. עצה שלנו – תבנו גאנט ותתכננו מראש איזה פוסטים אתם מתכוונים להעלות. וככל שתכירו את הקהל ואת ההעדפות שלו, תבצעו שינויים בהתאם.
וזהו, תוך שלושה שלבים פשוטים יש לכם את כרטיס הביקור האולטימטיבי במאה ה-21. שני השלבים הראשונים הם ללא ספק פשוטים וקלים, והשלב השלישי הוא פשוט אבל לא בהכרח קל! כמו בכל דבר בחיים – כדי לנצח צריך להתמיד. אל תחששו לנסות דברים שונים, ללמוד מאחרים וללמוד מההתנהגות של הקהל שלכם. בהצלחה!

Leave A Reply