כתיבה שיווקית: איך לכתוב מדוייק, כדי שהקוראים שלך יבינו ויתחברו אלייך? | ברנדה אזרצקי

כתיבה היא חלק מהותי מהעסק שלך. לא משנה מה את מנסה למכור, מהמוצר הקטן ביותר ועד הקניית ערכים לקהל שלך, כתיבה מאפשרת לך להעביר רגשות, מסרים, ובעצם כל דבר שאת רוצה שהקהל שלך יספוג ויבין.

גם אם את לא הכותבת השיווקית הטובה ביותר בעולם, יש כמה חוקים שישמרו עלייך וימנעו ממך לבצע טעויות, שירחיקו את הלקוחות והקהילה שלך.

קודם כל,

שימי לב לשגיאות כתיב ותחביר


זה כלל חשוב חשוב חשוב. דמייני את עצמך ניגשת לדף העסקי של מותג שאהוב עלייך במיוחד, מוכנה לרכישה, עם הכרטיס האשראי כבר ביד ופתאום הפוסט כתוב כך:

"היי אהובות , שבוא טווווווב! אני ישמח שהמוצר השוה שלי שהשקתעי בו מלא למא יהיה גם אצלכםםםם !! "

פוסט כזה ישר גורם לי לחשוב שלכותבת לא היה בכלל זמן להשקיע בתוכן שלה, ברמה שהיא אפילו לא עברה עלייו פעמיים על מנת לוודא שהכול כתוב נכון- ומיוצרת תוכן כזו, אני לא מעוניינת לקנות- כי זה לגמרי זלזול בזמן שלי.

חדדו את המסר

לפני תחילת הכתיבה, סדרו לכן בראש בדיוק מה אתן רוצות להגיד, חדדו את המסר. הבינו מי קהל היעד שלכן, מה הבעיה שאתן באות לפתור אצל הקוראים ומה הדברים שהכי חשוב לכן שהם ייקחו איתם מתוך הטקסט.

חלקו את הטקסט לחלקים קטנים ואז השלימו את החסר

למשל: כותרת שמושכת את העין, תוכן שמסביר את המוצר/שירות, פרטים ליצירת קשר, משפט הנעה לפעולה. לאט לאט לא תזדקקו יותר לחלוקה, אבל היא מתפקדת כצ'ק ליסט מעולה שיכול לסייע בהתחלה.

קראו את הטקסט מחדש

נסו להרחיק את עצמכן מהטקסט ולקרוא אותו מחדש, לקרוא אותו כאדם חיצוני. במידה ואתן לא מצליחות, בקשו מאדם שנמצא בטווח של קהל היעד שלכן לקרוא ולהביע דעה, לפעמים אנחנו כל כך שקועות בטקסט, שאנחנו לא שמות לב לשגיאות. במידה ואין לכן אפשרות להראות לאף אחד, סיימו לכתוב ותנו לטקסט "לנוח". חזרו אלייו לאחר יום או לאחר כמה שעות, וגרמו לו להיות הכי מקצועי שיש.

שפכו הכול על הדף ללא פילטרים

אם אתן נתקעות ואין לכן מושג מה לכתוב, שפכו הכול על הדף ללא פילטרים, תעשו שמש אסוציאציות או עברו על פוסטים קודמים שיזכירו לכן מה הקו המנחה ומה הכיוון שלכן. לפעמים צריך לשחרר כדי לתפוס את הרעיון מחדש.

זכרו: אין בושה בלבקש עזרה, כותבת תוכן זה מקצוע בפני עצמו, אם אתן מתקשות בנושא- כדי לפנות לאשת מקצוע.

בהצלחה!!!

קצת עליי

ברנדה אזרצקי
אז אני ברנדה אזרצקי, בת 28, עיתונאית, סופרת, ארגנטינאית, מאורסת, כותבת תוכן ואישה מאושרת 🙂
הכתיבה היא חלק ממני מאז שאני זוכרת את עצמי, בגיל 7 כתבתי ספר ילדים ראשון
ומאז כתבתי יומן בכל יום כמעט עד גיל 17 בערך (על היומן אפשר לשמוע בפרק השלישי של יומני היקר של כאן 11).
לפני שנה וחצי, היומנים והסיפורים הפכו לספר הביכורים שלי "סל מחזור" שמכיל 50 סיפורים קצרים בנושאי העצמה אישית, זוגיות, התבגרות, אהבה אישית ואהבה רומנטית וגם פענוח של מי אנחנו, מה ולמה.
כל השנים של ייעוץ לחברות ולסביבה, גרמו לי להפוך למומחית זוגיות והעצמה אישית ואני נהנית לתת טיפים ולחלוק את הידע שלי ואת נקודת המבט שלי עם כל מי שמעוניין להקשיב 🙂
לאתר של ברנדה – www.brendaswords.com
לאינסטגרם של ברנדה – www.instagram.com/brendaazeretzky
הדף העסקי בפייסבוק- https://www.facebook.com/BrendaLisaAzeretzky/

Leave A Reply