אינסטגרם לעסקים: 3 כללי ברזל לניהול עמוד אינסטגרם מוצלח

רוצים לנהל עמוד עסקי באינסטגרם שיביא לכם גם את הלייקים הנחשקים וגם יניב תוצאות? ריכזנו לכם שלושה כללים בסיסיים לאיך לעשות את זה נכון.

אינסטגרם, הרשת החברתית אשר מתרכזת בהדגשת הפן הויזואלי, הולכת וצוברת עוד ועוד פופולריות. על פי דו"ח שפרסמה בזק על מצב האינטרנט בישראל, אינסטגרם היא הרשת החברתית המועדפת במדינה; ו-59% מהמותגים המובילים בעולם כבר מנהלים דף עסקי באינסטגרם.

ניהול עמוד אינסטגרם מוצלח ויעיל לעסק מצריך התדמה, ניסוי וטעייה והכרות עם הפלטפורמה והאלגוריתם. אנחנו הולכות לדבר פה בבלוג המון על אינסטגרם: איך לעצב, אילו אפליקציות מומלצות, באיזה שעה, עם איזה תיוג וכו וכו. אבל לפני שנכנס לכל הפרטים הקטנים, אלה ללא ספק 3 כללים בסיסיים להצלחה באינסטגרם.

# 1: אזנו בין תמונות כלליות לתמונות עסקיות

השתמשו בתמונות על מנת לספר סיפור על המותג שלכם. מומלץ לאזן את הפיד עם תמונות מתוך העסק שלכם לצד תמונות כלליות, למשל ציטוטים או תמונות אווירה. בחירת התמונות אשר אינן עסקיות תיעשה כמובן על פי החלטות תדמיתיות של העסק ובהתאם לסיפור שתרצו לבנות. שילוב כזה של תמונות כלליות לצד תמונות של העסק שלכם ישדרג לכם את הפיד ויהפוך אותו למגוון יותר; ויותר מזה – נמצא כי פרסום תמונות כלליות מגדיל את המעורבות של העוקבים לפוסטים. פיד יפה + הגדלת מעורבות = להתחיל לאמץ בהקדם!

# 2: עוררו השראה אצל הלקוחות שלכם

פרסמו תכנים רלוונטיים לקהל היעד שלכם. חשבו איזה סוג של תכנים יעורר אצלם השראה ויגרום להם לרצות לעקוב אחריכם? אילו תכנים יכולים לתרום להם? אין כאן מתכון אחד לכל העסקים – הכל תלוי במוצר או בשירות ובקהל היעד. מאמנת כושר, למשל, יכולה לפרסם מדריכים רלוונטיים, מתכונים, תמונות לפני ואחרי של מתאמנים. יועץ עסקי יכול לכתוב פוסטים ארוכים עם סיפורי הצלחה, תובנות, ניסיון חיים ועוד. חברת אופנה לנערות יכולה להסתפק במשפט קצרצר ומגניב או במשפט על דימוי גוף חיובי. חשבו על קהל היעד שלכם ועל דרך בה המעקב אחריכם ברשת יוכל לתרום להם.

# 3: טפחו מערכת יחסים עם העוקבים שלכם

צרו תוכן אשר מקדם אינטראקציה עם העוקבים שלכם. ככל שיש יותר מעורבות בעמוד שלכם כך תגדל החשיפה אליו, וגם תשלימו את הסיפור של המותג שלכם – תוסיפו לו עוד קצת אופי. הדרך הכי פשוטה לעודד תגובות היא פשוט לשאול שאלה. לפני שאתם מפרסמים, חשבו מה היה גורם לכם להגיב לפוסט? וחשוב מלייצר פוסטים מעודדי מעורבות – תגיבו חזרה למשתמשים שטרחו להגיב לכם על הפוסט! מעבר לאינטרקציה בפוסטים, אינסטגרם מעניקה כלים רבים ליצירת אינטראקטיביות. השתמשו בסטורי, נהלו למשל סקר. הציעו מדי פעם הטבות מיוחדות רק עבור העוקבים שלכם. פעילויות כאלו יסייעו לכם לבנות בסיס נאמן של עוקבים, לשפר את המיתוג ואת הביצועים שלכם באינסטגרם.

חשוב לזכור שבאופן כללי בניית נכסים דיגיטליים לוקחת זמן. אתם לא תעלו פוסט אחד מעודד מעורבות או מעורר השראה ותזכו לתהילת עולם. מדובר בתהליך שלוקח זמן ומצריך התמדה, אבל אל ייאוש – גם רומא לא נבנתה ביום אחד!

יש לכם טיפים נוספים שלא כללנו? תובנות וחידודים נוספים? כתבו לנו בתגובות אנחנו תמיד שמחות לשמוע!וכמובן שכל שאלה או התייעצות אנחנו פה כדי לענות 🙂

Leave A Reply